فایل ورد (word) به کارگيري روش LET براي تخمين منحني هاي فشار مويينگي سنگ کربناته يکي از ميادين هيدروکربوري ايران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) به کارگيري روش LET براي تخمين منحني هاي فشار مويينگي سنگ کربناته يکي از ميادين هيدروکربوري ايران دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) به کارگيري روش LET براي تخمين منحني هاي فشار مويينگي سنگ کربناته يکي از ميادين هيدروکربوري ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) به کارگيري روش LET براي تخمين منحني هاي فشار مويينگي سنگ کربناته يکي از ميادين هيدروکربوري ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) به کارگيري روش LET براي تخمين منحني هاي فشار مويينگي سنگ کربناته يکي از ميادين هيدروکربوري ايران :
نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پژوهش نفت

تعداد صفحات :14

روش های متعددی برای بررسی رفتار مویینگی سیالات چند فازی درون محیط متخلخل سنگ مخزن وجود دارد. یکی از این روش ها، استفاده از داده های اندازه گیری شده در آزمایشگاه و روش دیگر استفاده از توابع ریاضی است. از ضروری ترین ویژگی های این توابع، داشتن درجه آزادی کافی برای مدل سازی می باشد. در این مقاله ابتدا روش تحلیلی که توسط لوملند و ابل تافت ارائه شده بررسی گردیده و نتایج آن برای تخمین منحنی های فشار مویینگی حاصل از آزمایشات سانتریفیوژ بر روی نمونه های متعددی از سنگ کربناته یکی از میادین هیدروکربوری مناطق نفتی جنوب کشور استفاده شده است. سپس به منظور توسعه روش LET، با تغییر در برخی پارامترها، منحنی های فشار مویینگی مدل سازی شده است. نتایج به دست آمده نشان می دهد که روش توسعه یافته بدون نیاز به انجام آزمایشات فشار مویینگی و صرف هزینه، تنها با استفاده از داده های معمول مغزه قادر به پیش بینی منحنی های فشار مویینگی می باشد. برای نشان دادن اعتبار روش توسعه یافته، از نتایج آزمایشات متعدد فشار مویینگی که با روش سانتریفیوژ در فرآیند تخلیه بر روی نمونه های سنگ کربناته یکی از میادین هیدروکربوری جنوب ایران انجام شده، استفاده شده است. با توجه به مقادیر خطای محاسبه شده برای نتایج این روش (r2<0.18)، این روش ضمن سهولت به کارگیری، از میزان دقت قابل قبولی نیز برخوردار می باشد.
كلید واژه: فشار مویینگی، مدل LET، فرآیند تخلیه، مدل سازی رفتار مویینگی، روش سانتریفیوژ

لینک کمکی