فایل ورد (word) شناخت مناطق همگن برنامه ريزي فضايي در منطقه کلانشهري تهران با استفاده از روش خوشه بندي k-mean

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) شناخت مناطق همگن برنامه ريزي فضايي در منطقه کلانشهري تهران با استفاده از روش خوشه بندي k-mean دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) شناخت مناطق همگن برنامه ريزي فضايي در منطقه کلانشهري تهران با استفاده از روش خوشه بندي k-mean  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) شناخت مناطق همگن برنامه ريزي فضايي در منطقه کلانشهري تهران با استفاده از روش خوشه بندي k-mean،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) شناخت مناطق همگن برنامه ريزي فضايي در منطقه کلانشهري تهران با استفاده از روش خوشه بندي k-mean :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جغرافيايي سرزمين

تعداد صفحات :34

برنامه ریزی فضایی عبارتست از، نحوه توزیع و سازمان یابی انسان و فعالیت ها در پهنه سرزمین. در اصل برنامه فضایی، برنامه ریزی ساختار کالبدی و فعالیتی سطح مورد برنامه ریزی است. نخستین کار در فرآیند برنامه ریزی در سطوح کلان، تعیین مناطقی به عنوان واحدهای همگن برنامه ریزی می باشد. از این رو هدف این پژوهش تعیین مناطق همگن برنامه ریزی در سطح استان تهران با تاکید بر نظام برنامه ریزی شهری و روستایی در این منطقه کلانشهری است. نوع پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر روش توصیفی تحلیلی است. در این مقاله برای تعیین مناطق همگن از3 شاخص پایه: محیط انسان ساخت، محیط اجتماعی اقتصادی و محیط طبیعی با زیر مجموع 22 شاخص (گویه) استفاده شده است. برای تعیین مناطق همگن برنامه ریزی از روش خوشه بندی k-mean استفاده شده است. خوشه بندی روش هایی را شامل می شود که با استفاده از آنها داده های چند متغیری را در میان گروه ها یا خوشه ها سازمان می دهد، البته بر اساس همگنی میان اشیاء بطور یکه مواردی که در گروه یکسان قرار می گیرند از شباهت بسیار زیادی برخوردار هستند. برای انجام خوشه بندی، لایه ها (شاخص ها) پس از طی فرآیند پردازش، تغییر و انجام محاسبات در محیط های نرم افزاری Arc gis و Matlab، به صورت 4 منطقه پایه و همگن برنامه ریزی در قالب نقشه نمایش و محدوده های هریک از پهنه ها مشخص و برای هرکدام راهبردهایی ارائه شد.
كلید واژه: توسعه منطقه ای، برنامه ریزی فضایی، منطقه همگن، K- means، استان تهران

لینک کمکی