فایل ورد (word) بررسي تاثير راهبرد تنوع بر عملکرد شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به کمک معيار آنتروپي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) بررسي تاثير راهبرد تنوع بر عملکرد شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به کمک معيار آنتروپي دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) بررسي تاثير راهبرد تنوع بر عملکرد شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به کمک معيار آنتروپي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) بررسي تاثير راهبرد تنوع بر عملکرد شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به کمک معيار آنتروپي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) بررسي تاثير راهبرد تنوع بر عملکرد شرکت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به کمک معيار آنتروپي :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : بررسيهاي حسابداري و حسابرسي

تعداد صفحات :21

مدیران واحدهای تجاری طی دوره مدیریت، به دنبال یافتن راهکاری برای بهبود عملکرد واحد تجاری خودهستند. یکی از این راهکارها به کارگیریراهبرد تنوع است که ضمن ایجاد دامنه ای از فعالیت های تجاری برای شرکت ها، به بهبود عملکرد آنها نیز کمک می کند. پژوهش حاضر به بررسی تاثیر راهبرد تنوع بر عملکرد 87 نمونه از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طی سال های 1392 - 1388 می پردازد. هدف اصلی این پژوهش بررسی رابطه غیرخطی بین راهبرد تنوع و سودآوری واحد تجاری با در نظر گرفتن افراز تنوع به دو بخش مرتبط و نامرتبط است. در این پژوهش برای آزمون فرضیه ها، مدل رگرسیون خطی چندمتغیره به کار گرفته شد و روش آماری آن روش داده های پانل است. نتایج، حاکی از وجود رابطه U شکل بین تنوع و سودآوری واحدهای تجاری است؛ به این معنا که سودآوری در سطوح پایین تنوع مرتبط کاهش یافته و در سطوح بالای تنوع مرتبط افزایش می یابد. همچنین سودآوری در سطوح پایین تنوع نامرتبط افزایش یافته و در سطوح بالای تنوع نامرتبط کاهش می یابد.
كلید واژه: تنوع نامرتبط، تنوع مرتبط، راهبرد تنوع، معیار آنتروپی

لینک کمکی