فایل ورد (word) استفاده از نانوهيدروكسي آپاتيت گرانوله جهت جذب كادميم از محلول هاي آبي در راكتور بستر ثابت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد (word) استفاده از نانوهيدروكسي آپاتيت گرانوله جهت جذب كادميم از محلول هاي آبي در راكتور بستر ثابت دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد (word) استفاده از نانوهيدروكسي آپاتيت گرانوله جهت جذب كادميم از محلول هاي آبي در راكتور بستر ثابت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد (word) استفاده از نانوهيدروكسي آپاتيت گرانوله جهت جذب كادميم از محلول هاي آبي در راكتور بستر ثابت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد (word) استفاده از نانوهيدروكسي آپاتيت گرانوله جهت جذب كادميم از محلول هاي آبي در راكتور بستر ثابت :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مواد و فناوري هاي پيشرفته

تعداد صفحات :12

در این پژوهش امكان ارزیابی حذف یون Cd2+، از محلول های آبی به وسیله گرانول های نانوهیدروكسی آپاتیت در سیستم راكتور بستر ثابت بررسی شد. همچنین تاثیر عامل های فرآیند جذب مانند غلظت اولیه یون كادمیم، ارتفاع ستون جذب و سرعت جریان در راكتور بستر ثابت مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد كه در راكتور بستر ثابت، افزایش سرعت جریان خطی شدیدتر از حجم تحت عملیات قرار گرفته، تا نقطه شكافت می كاهد و در نتیجه باعث كاهش عملكرد بستر می شود. همچنین با افزایش عمق بستر، جذب افزایش می یابد كه این امر به دلیل افزایش میزان جاذب در بسترهای بزرگتر بوده كه باعث ایجاد مكان های جذب بیشتری می شود. نتایج نشان می دهد كه افزایش غلظت اولیه فلز سرعت جذب در بستر را افزایش می دهد و ظرفیت جذب بستر را بالا می برد. نتایج حاصل نشان می دهد كه مدل های توماس و یون- نیلسون از تطابق مناسبی با داده های تجربی برخوردار است. ظرفیت جذب به دست آمده برای غلظت های اولیه 300، 400 و 500 میلی گرم در لیتر از یون كادمیم دو ظرفیتی به ترتیب برابر با 2425.95، 2679.14 و 4265.51 میلی گرم به ازای یك گرم جاذب است. همچنین با توجه به مدل یون- نیلسون زمان مورد نیاز برای شكافت به دست آمده برای غلظت های اولیه 300، 400 و 500 میلی گرم در لیتر از یون كادمیم دو ظرفیتی به ترتیب برابر با 18.33، 15.18 و 19.33 دقیقه است.
كلید واژه: نانو هیدروكسی آپاتیت، جذب، كادمیم، راكتور بستر ثابت

لینک کمکی